Warsztaty ozdób wielkanocnych w Łupkach

Po przeprowadzeniu formalności, dzięki którym utworzyliśmy w lutym nasze Stowarzyszenie „Razem dla Łupek” (zebranie założycielskie, statut, zarząd itp.) rozpoczęliśmy działalność w naszej wsi.

Ozdoby wielkanocneW przeddzień niedzieli palmowej (28.03) zorganizowaliśmy przy współpracy z Piskim Domem Kultury warsztaty ozdób wielkanocnych dla dzieci. Młodzi uczestnicy przynieśli ze sobą materiały, ale dzięki uprzejmości Pani Urszuli Zduńczyk – Kierownika Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Piszu, mieliśmy także swoje. Oprócz bibuły, brystolu, wstążek, cekinów, farbek i innych plastycznych gadżetów, najważniejsze były dary natury – gałązki wierzby pokryte „bazimi kotkami”, bukszpan, iglaki. To one stanowiły podstawę tworzonych palm.

Na spotkanie w świetlicy wiejskiej w Łupkach przybyło kilkanaście dzieci z naszej wsi w wieku od 3 do 17 lat. Zajęcia były prowadzone pod kierunkiem Pani Krystyny Piaskowskiej (starszego instruktora plastycznego PDK). Dzięki jej udziałowi, pokazywaniu „krok po kroku” jak przygotować dekoracje wielkanocne i indywidualnej pomocy dzieciom, udało się im wyczarować takie piękne cuda, które można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Zajęcia odbyły się w przyjemnej i ciepłej atmosferze (za ciepło dziękujemy także Pani sołtys, która zadbała o wcześniejsze ogrzanie pomieszczenia), a dzieci (niektóre z rodzicami) łączyły pracę nad palmami, stroikami i jajkami z zabawą.

Wykonane ręcznie palmy zostały zaprezentowane podczas niedzielnej mszy o godz. 11 w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy okazji przypominamy, że poświęcenie koszyków wielkanocnych odbędzie się także w świetlicy wiejskiej w kolejną sobotę (04.04) o godz. 11.30.

To pierwsza inicjatywa naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni byli zadowoleni z warsztatów. W przygotowaniu kolejne spotkanie, skierowane tym razem dla dorosłych (szczegóły wkrótce).

Jeśli macie swoje pomysły na zajęcia w naszej wsi, macie uwagi do tych, które się już odbyły lub propozycje ich polepszenia, skontaktujcie się z Nami. Pomyślcie także, jak usprawnić komunikację w naszej wsi, tak aby o wydarzeniach, nie tylko tych organizowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Łupek”, wiedziało jak najwięcej osób.

SHARE IT: